کارگاه های علمی – عملی

کارگاه مکانیک
(Mechanical Workshop Training)


کارگاه مکانیک با دارا بودن تجهیزات متنوعی از ماشین های ابزار نظیر ابزارهای دستی , مته زنی , فرز کاری , سنگ زنی , جوشکاری قوس الکترونیک , و تجهیزات ورق کاری امکانات زیربنایی مورد نیاز برای توسعه , ساخت و مونتاژ قطعات مکانیکی را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد . این کارگاه با تیم متخصص خود یکی از مراکزی است که امکان ارائه سرویس های مشابه یا واحدهای صنعتی را دارا است.

کارگاه برق
(Electrical Workshop Training)

هدف از حضور در این کارگاه آشنایی کلی دانش آموزان با واحدهای مختلفی نظیر ماشین کاری، سیم کشی الکتریکی و طراحی تابلوهای هوشمند بوده و تقویت حس زیبا شناختی در طراحی سیستم های مختلف را بدنبال خواهد داشت. علاوه بر این با مروری بر رباتیک مقدماتی دانش آموزان با مونتاژ قطعات مکانیکی و الکتریکی رباتها آشنا خواهند شد.

کارگاه ماشین های الکتریکی
(Electrical Machine Workshop Training)

کارگاه ماشین های الکتریکی با تاکید بر تقویت تجربه عملی دانش آموزان در آشنایی با ساختار داخلی، اصول فیزیکی و عملکردی ماشین های الکتریکی مختلف طراحی شده است. دانش آموزان با فراگیری مفاهیم پایه الکتریسیته و مغناطیس امکان انجام کارهای متنوعی را با ماشین های الکتریکی مختلف نظیر موتورها و ژنراتورهای جریان مستقیم سری و موازی، موتورهای القایی و سنکرون سه فاز جریان متناوب، آلترناتورها، ترانسفورماتورهای تک فاز و سه فاز و سایر دستگاه های الکترو مکانیکی مشابه با تجهیزات واقعی را تجربه می کنند.