مراکز ارائه خدمات آموزشی

کانون آموزش زبان های خارجی

در راستای رویکرد بین المللی دبیرستان هوشمند شریف و ارائه خدمات آموزشی در تراز کلاس جهانی و همچنین با توجه به نقش و اهمیت روزافزون زبان انگلیسی در نظام آموزش بین الملل، کانون آموزش زبان های خارجی دبیرستان می کوشد با فعالیت های آموزشی مستمر و مفید، رسالت خود را در زمینه ارتقاء مهارت های چهار گانه دانش آموزان (مهارت شنیداری Listening، مهارت گفتاري Speaking، مهارت خواندن Reading، مهارت نوشتن Writing) به خوبی به انجام رساند. این کانون با در اختیار داشتن لابراتوارهای آموزشی مجهز، خدمات آموزشی خود را به دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می نماید. آماده سازی فراگیران برای حضور در تراز کلاس جهانی و همچنین امکان تحصیل در مجتمع آموزشی بین الملل و هوشمند از طریق برگزاری کلاس ها، تمرین ها و آزمون های آزمایشی از دیگر خدمات آموزشی کانون زبان می باشد. همچنین این کانون آموزش زبان فارسی به فراگیران خارجی را که علاقه مند به آموختن زبان فارسی می باشند را از دیگر اولویت های آموزشی خود در زمینه آموزش و ترویج زبان فارسی قرار داده است.

مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات

این مرکز علاوه بر مدیریت سایت کامپیوتری مجزا و مجهز به امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز دانش آموزان، امکان دسترسی به فناوری های نوی آموزشی و خدمات اینترنتی در محیط دبیرستان و خانه را برای دانش آموزان فراهم می نماید.

کافه دانش و سالن مطالعه

در دبیرستان هوشمند شریف، استفاده از ابزارها و تکنیک های نوین آموزشی در تراز کلاس جهانی و تربیت دانش آموزان جستجو گر و تدریس پژوهش محور، اصلی ترین رویکرد آموزشی دبیرستان محسوب می شود و موجب ایجاد فرصت مشارکت فعالانه ی دانش آموزان در محیط یادگیری خلاقانه را فراهم می سازد. در راستای تربیت دانش آموز جستجو گر و تدریس پژوهش محور، دانش آموزان می توانند از طریق کتابخانه دبیرستان علاوه بر دستیابی به پایگاه داده‌های علمی قابل دسترس در دانشگاه صنعتی شریف از منابع کتابخانه مشتمل بر بیش از 30 هزار جلد منبع فارسی و لاتین،30 عنوان نشریه داخلی و خارجی برای مطالعه و یا انجام فعالیت های علمی و آموزشی پژوهش محور استفاده نماید.