سامانه یکپارچه مدیریت آموزشی

جهت ارائه خدمات آموزشی جذاب و ماندگار و همچنین ارتقاء کیفیت آموزش های همزمان و غیر همزمان، از سامانه مدیریت فرآیند آموزش (LMS) مبتنی بر وب در دبیرستان هوشمند شریف استفاده می شود تا با بکارگیری متن، صدا، تصویر، انیمیشن و فیلم های آموزشی در امتداد یادگیری درس، امکان بازآموزی و دوباره خوانی مطالب ارائه شده در کلاس درس را در کلیه ساعات شبانه روز برای دانش آموزان فراهم آورد. همچنین تلاش شده است تا فرصت یادگیری مجدد را برای تثبیت یادگیری بلند مدت در دسترس دانش آموزان قرار دهد. سامانه مدیریت فرآیند آموزش از بستر و پلتفرم یادگیری مودل (Moodle LMS) که یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین ابزار آنلاین مدیریت فرآیند آموزش با امنیت بالا شناخته می شود بهره می گیرد. این سامانه دارای امکانات فراوان برای تسهیل یادگیری است و در قالب ماژول های مختلف، خدمات آموزشی همزمان و غیر همزمان را به فراگیران ارائه می نماید. سامانه مدیریت فرآیند آموزش با محیط ساده خود امکان مطالعه مطالب درسی چند رسانه ای را در هر زمان و هرمکان برای دانش آموزان فراهم می نماید.

کلاس درس مجازی که شبیه سازی شده از یک کلاس درس متعارف حضوری می باشد، دارای تمامی امکانات کلاس درس حضوری از قبیل تخته تعاملی هوشمند با امکان نوشتن و کشیدن شکل و نمودار و پاک کردن مطالب، گفت وگوی متنی، گفت و گوی صوتی و همچنین نمایش اسلاید های آموزشی است. در کلاس درس مجازی معلم و دانش آموز در ساعات مشخصی از شبانه روز در طول هفته، بطور همزمان وارد کلاس درس شده و به صورت انلاین در راستای تثبیت یادگیری مبادت به مرور درس و انجام تمرین های درسی می نمایند. لیست اسامی دانش آموزان حاضر در کلاس برای معلم نمایش داده می شود و امکان حضور و غیاب برای معلم فراهم است.

 

 

در سامانه مدیریت آزمون های پیشرفت تحصیلی، امکان طراحی و برگزاری انواع مختلف آزمون های آنلاین که جنبه تمرین و انجام تکالیف کلاسی و خود آزمایی دارد و همچنین موجب ایجاد فرصت یادگیری مجدد و آگاهی از سطح یادگیری فراگیر دارد توسط معلم فراهم شده است و این امکان برای دانش آموزان وجود دارد که پس از فعال شدن آزمون و تمرین های انلاین توسط معلم، دانش آموزان با مراجعه به بخش امتحانات درسی به سوالات پاسخ داده و بطور همزمان نمره، رتبه و پاسخ های تشریحی خودآزمایی خود را مشاهده نمایند.